Zaloguj

Użytkownik:

Hasło:

Zapamiętaj
Nie zdam w tym roku... i co? Przez wagary.. niby sam sobie jestem winien ale ile mogłem wytrzymać? Od kiedy pamiętam, zawsze, bez wyjątku, życie po mnie jedzie... Ze wszystkim jest tak, że układa się i pod końcem się posypie. I co roku taki duży przypał szkoły, nie ma roku żeby bez tego było.. No i w tym roku, w ramach tego przypału, nie zdam.. Rodzice są przekonani, że jednak zdam, nie wiem nawet jak im o tym powiedzieć...
Ale tak sobie kminię.. Co im do tego? To moje życie, a nie ich. Jestem już prawie pełnoletni. A oni co.. Dla nich się liczę tylko jako uczeń, nie jako człowiek, dziecko. Moja wartość wynosi tyle, ile średnia moich ocen i to, jak im pomagam jak coś robią.. A ja co z tego mam? Zero wolnego czasu, nerwy, stres, zmarnowane życie.. Oni mają własne ambicje a ja mam je spełniać, bo sami nie mogą.. A gdzie miejsce na moje ambicje, na to, co sam chcę? Przecież to moje życie do cholery, gówno ich obchodzi co z nim robię, to moja sprawa. Moja i tylko moja! Szkoda tylko, że nikt tego nie rozumie. System i rodzice mnie krępują.. i to całkowicie, czuję się związany. Najchętniej bym uciekł i zostawił to wszystko. W wakacje już będę miał 18 lat to mi mogą naskoczyć, to już nie będzie nawet ucieczka z domu.
       Głosów : 5 + głosuj Kategoria : Nauka
Napisany przez anonymous 3179 dni temu
Ocena: 1 | Oceń komentarz: vote unvote
Nie chcę by to zabrzmiało jak moralizatorskie głupoty, bo to nie w moim stylu. Mimo wszystko zastanów się dobrze nad swoją przyszłością, którą przez ten być może chwilowy kryzys czy bunt możesz zmarnować. Może nie warto rezygnować ze wszystkiego, co do tej pory miałeś? Doskonale rozumiem Twój problem, jestem też w podobnym wieku, ale uważam, że nawet jeśli wszystko jest przeciwko to trzeba zacisnąć zęby i iść w swoją stronę. Musisz zastanowić się tylko, czego tak NAPRAWDĘ chcesz, by nie żałować później decyzji lub co gorsza nie ponosić jej przykrych konsekwencji.

Widzę po Twojej wypowiedzi, że jesteś świadomy i inteligentny, więc propozycją ode mnie może być tylko i wyłącznie głęboka refleksja na temat swojego własnego życia, które sam sobie musisz ułożyć i naprostować.

Trzymaj się,

N.

Napisany przez szczesliwa_optymistka 3176 dni temu Pokaż / Ukryj
Ocena: -1 | Oceń komentarz: vote unvote


Popularne Wiadomości


prev next

Top Narzekający

beeILoveYouchmura2marnotapogodynkabigosFineFernzyEtalier
dołącz do nas na twiterze